Gytine prí­behy – Gyta’s mission impossible (časť 1)

8.00 – Gyta prichádza na služobnom pozlátenom Rolls-Royce. Šofér vyskočí z auta a rýchlo otvorí dvere, za ktorými sedí Gyta. Ale Gyta práve rokuje pomocou GSM s ústredným riaditeľom Figaro Slovakia – vybavuje dodávku červených pások do písacích strojov. Gyta vystupuje z auta. Vstupuje do dverí školskej jedálne, ktoré sa jej prostredníctvom fotobunky automaticky otvárajú. V jedálni už čakajú nastúpené kuchárky. Vtom Gyte zazvoní mobilný telefón. To volá riaditeľ Figara, vraví, že tie pásky zohnal, a že za hodinu ich dovezie Michael Jordan na Airwolfe.

9.00 – Priletel Airwolf. Detiská zo školy sa zhŕkli okolo neho. Keď vystúpil Nick z Backstreet Boys miesto Jordana, baby skoro zošaleli od šťastia. Gyta rýchlo preplieska nadržané fanynky a berie Nicka s páskami do kuchyne, lebo voda na paradajkovú polievku už konečne začína vrieť. Nahádže tam pásky, trochu korenia a zamieša.

10.00 – Paradajková polievka je hotová. Ale čo s ňou, keď ľudze ešte nezačali chodiť na obed. Pomocou počítačovej siete Novell Gyta napíše do riaditeľne, aby vyhlásili, že obed sa už podáva. Jožo – úhlavný nepriateľ Gyty – ale vyhlásil, že obed bude až o 14.00 hod. Gyta čaká na ľudí, ale nik nechodí. V tom zistí, že to bol asi Jožo. Vezme vidličku a prikradne sa do zborovne a prepichne Jožovho gumeného káčerika. „Ha-ha, Jožo bude zúriť,“ teší sa Gyta.

11.00 – Jožo príde do kuchyne a vylieva Gytinu polievku po zemi. Gyta volá do Hollywoodu – Arnolda Schwarznegera, ktorý v priebehu minúty prichádza faxom zbalený v Rar. Gyta nemôže narýchlo zohnať Pilota – školského výpočtového technika – aby jej ho rozbalil. Tak volá zase do Hollywoodu, aby jej poslali dajakého iného nezabaleného siláka, lebo toho prvého nemôže rozbaliť. O päť minút prichádza faxom Captain Jack, tentoraz nezabalený.

12.00 – Gyta ho posiela za Jožom, aby mu príkazom format jožo:/q vymyl mozog.

12.30 – Captain Jack sa vracia na trojrýchlostnej lopate a oznamuje Gyte, že hoci použil ten príkaz, celkom mu mozog nevymyl, lebo mu tam ostal systém W95. Vtom dostala Gyta špičkový nápad:“Čo keby si mu tam nainštaloval nejaký vírus, ktorý by mu zničil HDD?“

13.00 – Jožo sa ocitá v nemocnici Microsoft, kde sa oňho stará sestra Stefanie. Lekár Delete mu naordinuje Vizír, ktorý vyperie vírus aj pod uzlom. Ale Jožovi to nepomáha. Preto mu naordinuje nový hajzeľ čistič Domestos, ktorý zniči všetky vírusy. Totálne! A Jožo je konečne oslobodený od vírusu. Ale pôsobením vírusu sa Jožovi pokazil jeho 20pB harddisk,preto musí podstúpiť veľmi ťažkú operáciu,aby mu ho vymenili.

14.00 – Detiská čakajú pred jedálňou, ale Gyta neotvára a neotvára. Detiská vybijú na dverách sklo a začínajú demolovať jedáleň. Gyta konečne zohnala Pilota, ktorý v momente, keď sa začala demolácia, konečne rozbalil Arnolda Schwarznegera. Ten si nasadí prilbu virtuálnej reality a pomocou programu WinText602 zaháji útok na detiská, ktoré od radosti, že vidia Ramba, vyskakujú z 20. poschodia von oknom. Našťastie pod oknami jedálne prelieta Tyson z roku 3004 z planéty Kadišon, ktorý všetky detiská zachráni.

15.00 – Pilot zbalí Schwarznegera a Captaina Jacka a odfaxuje ich naspäť do Hollywoodu. Gyta ide ku riaditeľovi na koberec a za tú zdemolovanú jedáleň dostáva hodinovú výpoveď. Gyta je rada, ža má konečne pauzu, preto si dá Kitekat, lebo vie, že Orbit bez cukru je pre deň, ktorý trvá 25. hodín denne.

16.00 – Joža prevážajú v narkóze z operačky na ARO, kde prežíva chuť, ktorá ho rozospieva. Keďže ani výmenou harddisku sa nepodarilo zachrániť Jožovu RAM-ku, kupuje si Pampers pre väčšiu istotu, lebo mu to poradila Helena, ktorá chudne len vo Fairy-Ultra.

17.00 – Za Gytou sa naposledy zatvárajú fotobunkové dvere jedálne, a preto je čokoláda Milka teraz ešte jemnejšia ako doteraz.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore