Problém so zobrazovaním Joomla stránky

memory_limit

Zrazu mi prestala fungovať jedna Joomla stránka (verzia 1.5.10). Zaujímave bolo, že niektoré podstránky fungovali bez problémov a na niektorých sa nezobrazilo nič, len čistá biela stránka. Zobrazenie zdrojového kódu v prehliadači tiež neprinieslo žiaden výsledok, tento bol taktiež prázdny.

Myslel som si, že zblbla nejaká komponenta, plugin, alebo modul. Skúšal som ich vypínať, updatovať na aktuálne verzie, ale bez výsledku.

Nakoniec opäť raz pomohol google. Dočítal som sa, že stránka sa zobrazuje biela pravdepodobne z dôvodu nejakej chyby v PHP skripte. Nakoľko však v konfigurácii stránky bolo vypisovanie chýb zakázané, tieto sa nezobrazovali. Šiel som teda do backendu stránky a v časti „Užívateľská časť/globálne nastavenie/server“ som v časti „hlásenie chýb“ zmenil „system default“ na „maximum„. Po tejto úprave sa mi už miesto čistej bielej stránky vypísala chybová hláška, na základe ktorej som zistil, že stránka sa pokúša alokovať viac operačnej pamäte ako je povolené pre memory_limit v konfigurácii PHP v súbore php.ini. Zvýšil som teda túto hodnotu a stránka začala fungovať :)

O autorovi

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore