Po inštalácii WAMP nejde spustiť MySQL

S kolegom sme inštalovali WAMP Server 3.1.3 32bit na Windows server 2016 64bit. Po inštalácii sa nám vôbec nedarilo spustiť MySQL server. Z logov sme sa dozvedeli, že neexistuje „mysql“ databáza. Googlením sme sa dopátrali k príkazu, ktorý povytvára všetky potrebné databázy. Spustili sme teda príkaz:
 

1
c:wamp\bin\mysqlmysql5.7.21\bin\mysqld --initialize

Všetko potrebné sa nastavilo, databázy sa vytvorili, MySQL server sa nám podarilo úspešne spustiť. Problém však nastal, keď sme sa chceli do databázy prihlásiť. Štandardne pri inštalácii WAMP nie je do MySQL pre root užívateľa nastavené žiadne heslo. Štandardne…

Keďže ale úvodné nastavenie MySQL nespravil WAMP, ale sme ho robili ručne príkazom spomenutým vyššie, došlo aj k nastaveniu hesla. Ibaže sme nevedeli aké heslo bolo pre root užívateľa nastavené. Dopátrali sme sa k nemu až v Event Vieweri Windowsu v časti „Windows Logs/Application“, kde sme našli záznam:

A temporary password is generated for root@localhost: hG1kQ5uEks/dFor more information, see Help and Support Center at http://www.mysql.com.

Po zadaní hesla z tohto logu sa nám už do MySQL podarilo úspešne pripojiť.

O autorovi

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore