Obraz na externom monitore je posunutý

ponuty-obraz-na-monitore

Jeden z mojich starších notebookov (Lenovo ThinkPad X60s) som chcel pripojiť cez VGA kábel na externý 19″ monitor Asus VW198S. Po pripojení notebooku k monitoru v maximálnom podporovanom rozlíšení 1680×1050 bol celý obraz posunutý zľava o niekoľko centimetrov. Chcel som to napraviť, ale ani po hodine a pol skúšania všetkého možného aj nemožného, sa mi to nepodarilo. Konkrétne som riešil:

  • na notebooku som upgradol BIOS
  • zaktualizoval som ovládač pre grafickú kartu
  • skúšal som nájsť ovládač pre monitor (nenašiel som)

Pokiaľ som vo Windows 7 zmenil rozlíšenie na hocijaké nižšie ako maximálne, obraz bol pekne na celú obrazovku, len pri maximálnom bol posunutý.

Taktiež som skúšal monitor pripojiť k inému počítaču, notebook k inému monitoru – zakaždým sa všetko zobrazovalo v poriadku. Len ten jeden notebook s tým jedným monitorom pri tom jednom konkrétnom rozlíšení nič, obraz stále posunutý.

Nakoniec sa mi problém, keď som už začínal byť bezradný, podarilo vyriešiť úplne jednoduchým spôsobom. V menu monitora som zvolil položku Reset. Monitor sa nastavil do továrenských nastavení a zrazu, čuduj sa svete, bol obraz pekne od kraja ku kraju aj na maximálnom rozlíšení.

A opäť raz sa mi potvrdilo, že najzložitejšie veci sa riešia najjednoduchšími postupmi.

O autorovi

1 názor na “Obraz na externom monitore je posunutý”

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore