Tlač z Google Chrome

V dnešnom  kratučkom článku sa pozastavím pri možnosti tlače stránok z čoraz viac obľúbeného webového prehliadača Google Chrome.

Tento prehliadač používam už dlhšiu dobu. Vyhovuje mi svojou rýchlosťou, jednoduchosťou, prehľadnosťou. Vo všetkých smeroch som s ním nadmieru spokojný, chlapci v Google odviedli dobrú prácu. Moja spokojnosť je však ohraničená jednou, pre mňa dosť podstatnou skutočnosťou,  s ktorou som sa stretol až dnes, keď som potreboval tlačiť dokumenty z našej firemnej webovej aplikácie. Po vytlačení dokumentu som zostal nemilo prekvapený. Na papieri bolo totiž niečo úplne iné ako na obrazovke. Chýbali tam obrázky, ktoré boli na stránke umiestnené na pozadí, takisto farby pozadia v tabuľkách. Okrem toho sa na papier vytlačila hlavička a päta s URL stránky, dátumom, počtom strán atď. Začal som teda pátrať v nastaveniach Chrome, ale žiadne nastavenia tlače sa mi nepodarilo nájsť. Skúšal som teda niečo vygúgliť, ale ani tam som nepochodil. Tento problém registruje spústa užívateľov. Veľa z nich dokonca písalo aj v Google fóre, kde nechávali podnet na implementovanie tohto nastavenia. Google však nereagoval ani na jeden príspevok, taktiež túto možnosť do svojho prehliadača ešte stále nezapracoval :(

Ak teda budú tento článok čítať nejakí chlapci (dievčatá) z Google :), žiadám ich o urýchlené dopracovanie možnosti tlače obrázkov a farieb na pozadí stránky a možnosť nastavenia stránky pre tlač. Odpadol by tak kameň zo srdca mnohým užívateľom, ktorí sú kvôli tomuto aj napriek veľkej spokojnosti s Chrome nutení používať konkurenčné prehliadače. Vývojárom za túto úpravu vopred ďakujem :)

O autorovi

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore